ارزش صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت‌کم شد!

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در پایان هفته گذشته به ۳۴۹ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان رسید متوسط ارزش ۸۷ صندوق، کماکان بالای ۴ همت قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از بورس نیوز؛ در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در آخرین هفته مرداد ۱۴۰۰، برابر با ۳۵۰ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، بیش از یک هزار و ۹۶۶ میلیارد تومان دارایی از این صندوق‌ها کسر شده است.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در پایان هفته گذشته به ۳۴۹ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان رسید متوسط ارزش ۸۷ صندوق، کماکان بالای ۴ همت قرار دارد.

ترکیب برنده هفتگی دست نخورد!

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «توسعه سرمایه نیکی» با ۴.۶۸ درصد بازدهی مثبت و «مشترک گنجینه الماس پایدار» با ۴.۲۶ درصد بازدهی به خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی مربوط به دو صندوق «سپر سرمایه بیدار» با ۴.۷۶ درصد منفی و «با درآمد ثابت کوثر یکم» به ترتیب با ۰.۲۰ درصد بازدهی مثبت بوده است.

البته باید اشاره داشت که از بین ۸۷ صندوق، تنها صندوق «سپر سرمایه بیدار» عملکرد ماهانه منفی را از خود برجای گذاشته است.

ترکیب فصلی صندوق‌ها کماکان دستخوش تغییر!

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «مشترک صبای هدف» با ۱۰.۱۹ درصد بازدهی داشته است.

بدترین عملکرد فصلی را نیز ۲ صندوق «مشترک اندیشه فردا» و «کامیاب آشنا» با بازدهی منفی ۷.۷۶ درصد و ۹.۹۳ درصد منفی بودند و البته تنها قرمزپوش‌های لیست سه ماهه بودند.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۲۸.۷۲ درصد و «سپر سرمایه بیدار» با ۲۷.۰۱ درصد داشته‌اند.

کمترین بازدهی محقق شده سالیانه نیز مربوط به دو صندوق «خاتم ایساتیس پویا» و «سپید دماوند» به ترتیب با ۲۸.۷۲ درصد و ۲۷.۰۱ درصد بازدهی منفی بوده است.

۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
کد خبر: 19374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =