دیکتاتوری بنام آلکنو!

سرپرست تیم‌ملی می‌گوید که بعضی‌ها حرف از مافیا می‌زنند اما سرمربیان بزرگ اجازه دخالت هیچ‌کسی را در کارشان نمی‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از خبرآنلاین ؛ماجرای خط خوردن فرهاد قائمی از تیم ملی والیبال هنوز هم حاشیه های خاص خودش را دارد.از روزی که این اتفاق افتاده شایعات زیادی در فضای مجازی به گوش می رسد.از اینکه آلکنو خودش تیم را نمی چیند،بازیکنان را انتخاب نمی کند و ...به سراغ امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی رفتیم تا درباره همه این شایعات از او بپرسیم.

*آقای خوش خبر، قصه شاکی شدن فرهاد چیست؟

من به قائمی حق می دهم، شاید هر کسی و حتی خود من هم جای او بود، چنین عکس العملی  نشان می داد. اما در خط خوردن از تیم ملی برای المپیک، بحث آبرو وسط نیست. قائمی گفت با شرایط تیم در ریمینی ، می تواند به ما کمک کند. فدراسیون هم از خدا خواسته، قبول کرد. قائمی بازیکن بزرگی است و تیم همیشه به او احتیاج داشته ، هم از نظر فنی و هم انرژی اش که شادی و نشاط را به تیم تزریق  می کرده . به هر حال او همیشه  در تیم تاثیرگذار گذار بوده است . اما حالا در پروسه تمرین قرار گرفته است. البته که آلکنو هم مربی کوچکی نیست، دعوت و خط خوردن فرهاد را خود آلکنو انجام داد.

* شما چه نظری درباره قصه مافیایی که فرهاد، از آن حرف زده دارید؟

بعضی ها حرف از مافیا می زنند، اما مربیان بزرگ هیچ وقت  اجازه دخالت کسی در کارشان را نمی دهند. این بحث اصلا منطقی نیست.

*فرهاد قائمی معتقد است با این رفتار به او بی احترامی شده.

قائمی، انسان بزرگی است با قلب بزرگ . من تاصبح می توانم درباره صفات مثبت و خوب او صحبت کنم. او با تیم ملی بزرگ شد. البته ارتباط او با تیم ملی  متقابل است. فرهاد، بزرگ  می ماند و قابل احترام . من به او حق می دهم ناراحت باشد ، اگر ناراحت نمی شد به غیرتش شک می کردم، کاش  ۱۰ بازیکن  مثل او داشتیم.

خوش خبر:آلکنو در کارش یک دیکتاتور است

*بعضی ها هم معتقدند این قضیه نتیجه دخالت رئیس فدراسیون در کار آلکنو است.

اصلا این طور نیست. امکان ندارد بدون نظر آلکنو احدی، حتی ماساژور به تیم ملی اضافه شود.فدراسیون شاید به عنوان متولی پیشنهاداتی بدهد اما در نهایت آلکنو تصمیم می گیرد.  وقتی  تیم در ریمینی  و بازیهای لیگ ملتها  مشکل دریافت پیدا کرد،  آقای داورزنی پیشنهاد حضور قائمی در تیم ملی والیبال را به آلکنو داد و من خودم شخصا با مترجم آلکنو و توتولو صحبت کردم و همه این صحبت ها به صورت پیام بوده و موجود است.  من اصرار کردم، لیست تیم ملی به صورت نوشتاری به دست من برسد و کلامی قبول ندارم. در روز آخرلیگ ملت های والیبال، اسم چند بازیکن برای دعوت به اردو به من گفته شد، اما از کادر فنی درخواست کردم اسامی را به صورت نوشتاری به من تحویل دهد چرا که تجربه ثابت کرده ممکن است چنین حرف هایی بوجود آید. در مورد میرزاجانپور و قائمی باید گفت که توتولو با تایید آلکنو به ما گفت  که باید آنها در تمرین باشند تا دوباره آلکنو آنها را زیر نظر بگیرد.

*فرهاد معتقد است، تنها با تمرین ۲به۲ خط خورده، آن هم به بهانه اینکه تعداد بازیکنان زیاد است. چرا؟

 آلکنو، همان اول ورودش به اردو، از حضور ۱۹ بازیکن به اردو کمی ناراحت شد. او گفت برای اردوی دو هفته ای المپیک، باید تعدادی بازیکنان ۱۴-۱۵ نفر باشد و۱۹ نفر زیاد است و کیفیت تمرین پایین می آید. حتی گفت باید ۳،۴ بازیکن دیگر را خط می زند تا  تیم سبک شود. بنابراین او ترجیح می دهد، اردو  با تعداد  ۱۴ نفر تا روز آخر ادامه داشته باشد.

*البته که فرهاد می گفت منظورش از مافیا، بازیکنان نیست و کادر است.

شک نکنید، آلکنو درکارش، به شدت دیکتاتور است، حتی به توتولو هم اجازه اظهار نظر نمی دهد. اطلاعاتی که خودش می تواند تحلیل می کند. مگر کسی جرات می کند، پیش او از بازیکنی جانبداری کند.  بعید می دانم چنین اتفاقی بیفتد. حتی کولاکوویچ که به او انتقاد زیادی می شد هم  اجازه نمی داد کسی در کارش دخالت کند یا کسی هوای بازیکنی را داشته باشد . البته که مشاوره می گیرند، حتی آلکنو هم بارها نظر خواهی می کند اما، حرفها در حد مشاوره می ماند و خودش تصمیم آخر را می گیرد. او مربی باهوشی است و خیلی زود متوجه قضایا می شود.

۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
کد خبر: 17267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =