قیمت خودرو بازهم به دست دلالان افتاد و گران شد

بررسی آخرین قیمت‌های تعیین شده برای خودروهای پرتیراژ به قیمت بازار آزاد نشان می‌دهد که مجددا روند قیمت‌ها در بازار خودرو سیری صعودی دارد تا جایی‌که بعضی از آنها بین یک تا سه میلیون گران‌تر شده‌اند. چهار روز است که محدودیت‌های کرونایی برای تعطیلی واحدهای صنفی مجددا آغاز شده و مشاغل غیرضرور تعطیل شده‌اند؛ اما تعطیلی بازارهای رسمی معاملات، ترمزی برای افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو نبوده و قیمت‌ اکثریت خودروهای پر تیراژ نسبت به ۱۰روز و یک‌ماه گذشته افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از ایسناطبق بررسی‌های صورت گرفته از قیمت‌ها در بازار خودرو، در پرتیراژهای گروه صنعتی ایران‌خودرو، سمندLX نسبت به روز دوشنبه یک میلیون تومان، نسبت به ۱۰ روز گذشته ۶ میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه گذشته ۱۷ میلیون تومان گران شده است و اکنون ۲۰۷ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۷ دنده‌ای نیز نسبت به روز دوشنبه ۳ میلیون تومان، نسبت به ۱۰ روز گذشته ۴ میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه پیش ۸ میلیون تومان گران شده و به ۲۹۶ میلیون تومان رسیده است.

همچنین راناپلاس یک میلیون تومان و دنا دو میلیون تومان نسبت به روز دوشنبه گران‌تر شده‌اند که به ترتیب راناپلاس نسبت به ۱۰ روز دوشنبه و یک‌ماه گذشته دو میلیون تومان و دنا نسبت به ۱۰ روز گذشته ۸ میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه پیش ۲۲ میلیون تومان گران شده است. در حال‌حاضر راناپلاس ۲۲۵ میلیون تومان و دنا ۲۹۲ میلیون تومان قیمت دارند.

محصولاتی همچون پژو ۴۰۵ GLX، پژوپارس سال، پژو ۲۰۶ تیپ۲، تیپ۵، V۸، پژو ۲۰۷ اتوماتیک، رانا LX، دناپلاس توربو دنده‌ای و هایما S۷ توربو نسبت به روز ‌دوشنبه‌ تغییر قیمت نداشته‌اند اما پژو ۴۰۵ GLX نسبت به ۱۰ روز گذشته سه میلیون و نسبت به یک‌ماه گذشته ۱۱ میلیون گران شده است، پژوپارس سال نسبت به ۱۰ روز گذشته هفت میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه گذشته ۱۴ میلیون تومان گران‌تر شده است. پژو ۲۰۶ تیپ۲ نسبت به ۱۰ روز دوشنبه ۶ میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه گذشته ۱۹ میلیون تومان گران‌تر شده است. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نسبت به ۱۰ دوشنبه و نسبت به یک‌ماه گذشته نیز ۴ میلیون تومان گران‌تر شده است. در حال‌حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۲۱۷ میلیون تومان، تیپ۵ آن ۲۶۲ میلیون تومان، پژو ۴۰۵‌GLX‌ ۲۰۳  میلیون تومان و پارس سال ۲۴۳ میلیون تومان تعیین قیمت شده‌اند.

همچنین پژو ۲۰۶ V۸ نسبت به ۱۰ روز گذشته ۱۳ میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه گذشته ۱۲ میلیون تومان گران‌تر شده است.

این خودرو در ابتدای تیرماه نسبت به نیمه خرداد کمی ارزان‌تر شده بود اما مجددا در نیمه تیرماه افزایش قیمت داشت و در حال‌حاضر ۲۷۳ میلیون تومان تعیین‌قیمت

شده است.

تنها پژو ۲۰۷ اتوماتیک است که نسبت به ۱۰ روز گذشته تغییری نداشته اما نسبت به یک‌ماه گذشته ۱۰ میلیون تومان هم ارزان‌تر شده و به ۳۸۵ میلیون تومان رسیده است. رانا LX نسبت به ۱۰ روز گذشته دو میلیون تومان گران‌تر شده است که تا آن زمان (۱۰ روز پیش) تغییر قیمتی نداشت. هایما S۷ توربو هم به همین صورت نسبت به ۱۰ روز گذشته که از نیمه خردادماه تغییر قیمتی نداشت، پنج میلیون تومان گران‌تر شده است.

اکنون راناLX  ۲۰۴میلیون تومان و هایما S۷ توربو ۶۶۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. در نهایت هم دناپلاس دنده‌ای توربو نسبت به ۱۰ روز گذشته ۱۰ میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه گذشته ۷۰ میلیون تومان گران‌تر شده است و در حال‌حاضر ۳۷۰ میلیون قیمت دارد. در محصولات پرتیراژ گروه خودروسازی سایپا نیز همین روند تغییرات قیمتی دیده می‌شود.

دو محصول سایپا ۱۳۱ و ساینا خودروهایی هستند که نسبت به روز دوشنبه هرکدام یک میلیون تومان گران‌تر شده‌اند. سایپا ۱۳۱ نسبت به ۱۰ روز گذشته سه میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه گذشته هشت میلیون تومان گران‌تر شده و ساینا نسبت به ۱۰ روز گذشته چهار میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه گذشته دو میلیون تومان گران‌تر شده است. اکنون سایپا ۱۳۱ و ساینا به ترتیب ۱۲۴ میلیون تومان و ۱۴۷ میلیون تومان تعیین قیمت شده‌اند.

تیبا، تیبا۲، سایپا ۱۳۲ و سایپا ۱۱۱ هرچند که نسبت به روز دوشنبه در همان محدوده قیمتی هستند اما به ترتیب تیبا نسبت به ۱۰ روز گذشته دو میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه گذشته ۶ میلیون تومان، تیبا ۲ نسبت به ۱۰ روز گذشته سه میلیون تومان و نسبت به یک‌ماه گذشته پنج میلیون تومان و سایپا ۱۱۱ نسبت به ۱۰ روز گذشته ثبات قیمت و نسبت به یک‌ماه گذشته سه میلیون تومان گران‌تر شده‌اند.

دیروز تیبا، ۱۳۱ میلیون تومان، تیبا۲ حدود ۱۴۰ میلیون تومان، سایپا ۱۳۲ حدود ۱۱۹ میلیون تومان و سایپا ۱۱۱ حدود ۱۳۴ میلیون قیمت‌گذاری شده‌اند. کوییک دنده‌ای خودرویی است که مدت‌هاست با ثبات قیمت در بازار همراه بوده و ۱۵۰‌میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۲
کد خبر: 17117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =